Skracanie zausznika w oprawie dziecięcej Success

Wymiana fleksu w oprawie dziecięcej Success

Uwaga Pilne!
Ściereczki zabarwiają oprawki !!!

Prosimy o nieużywanie kolorowych ściereczek z załączonej fotografii do czyszczenia szkieł okularowych w naszych oprawkach dziecięcych, ponieważ wchodzą w reakcję z materiałem z którego zrobiona jest oprawka i powodują takie efekty jak na zdjęciach.

Zmiany kolorystyczne są nieodwracalne.

Prosimy również nie oferować takich ściereczek klientom przy zakupach naszych oprawek dziecięcych lub ostrzeganie ich o możliwych konsekwencjach.

Prosimy o używanie do naszych oprawek dziecięcych wyłącznie ściereczek bezbarwnych lub dołączanych przez naszą firmę.

Po co odwiedzać optyka?

Niektóre elementy okularów, mające stały kontakt ze skórą i z potem, ulegają szybszemu zużyciu. Elementy te należy czyścić częściej niż zwykle i systematycznie je wymieniać.

Pod wpływem warunków zewnętrznych, ciepłoty ciała i ciągłego użytkowania okulary mogą ulec nieznacznemu odkształceniu. Przejawia się to często tym, że okulary "zjeżdżają" z nosa i tracą swoje właściwości korekcyjne.

Przywracanie ich do stanu normalnego, czyli do indywidualnej budowy głowy, zostawmy wyłącznie wykwalifikowanym optykom.

Sposoby czyszczenia okularów

Soczewki i całe okulary należy czyścić miękką szmatką, bez użycia agresywnych środków. W przypadku braku odpowiedniego preparatu, można użyć płynu do naczyń i spłukać wodą. Po każdej takiej operacji powinno się naoliwić elementy ruchome okularów. Zalecane jest okresowe czyszczenie okularów u optyka w myjce ultradźwiękowej.

Najczęstsze przyczyny uszkodzenia okularów

Zakładanie i zdejmowanie okularów jednorącz jest najczęstszyą przyczyną deformowania się zauszników, a nawet ich złamania. Samodzielne naprawianie okularów, a szczególnie doginanie bez specjalistycznych narzędzi może być przyczyną ich nadłamania oraz uszkodzenia powłoki zewnętrznej okularów, jak również odprysków na szkłach. Wystąpienie szorstkiej powierzchni po zewnętrznej części okularów, może być spowodowane alergiczną reakcją skóry na skład fizykochemiczny materiału z którego zbudowane są okulary. Należy wówczas doraźnie poprosić optyka o założenie np. dłuższych osłonek plastikowych, a w przyszłości wybrać oprawki bezniklowe: tytanowe bądź z tworzywa sztucznego. Niewskazane jest używanie lakieru do włosów w czasie noszenia okularów z soczewkami plastikowymi. Na sam moment pryskania, należy okulary zdjąć, gdyż lakier może nieodwracalnie uszkodzić soczewki.

OKO OPTICAL
ul Gliniana 4B
57-100 Strzelin
BOK +48 71 346 04 65
BOK +48 601 662 650
BOK +48 71 346 04 66
serwis +48 724 707 082
Adres email
serwis@moonlight.pl

Działasz w branży optycznej?

Zarejestruj się na stronie